Promiennik do ogrzewania

Ogrzewacz noworodkowy z ceramicznym promiennikiem – wytwarza niewidoczne promieniowanie podczerwone, bardzo dobrze absorbowane przez skórę pacjenta, a jednocześnie bezpieczne dla jego oczu, szybki czas nagrzewania i bardzo wysoka wydajność
Dostępny w wersji mobilnej lub z możliwością montażu do ściany bądź do sufitu – możliwość wyboru rodzaju zawieszenia w celu optymalnego zastosowania w pomieszczeniu.

Ogrzanie pacjenta

Promiennik CERATHERM 600-3 służy do ogrzania i utrzymania optymalnej temperatury ciała wcześniaków, noworodków i małych dzieci w trakcie badań i zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewnia im naturalną ciepłotę otoczenia.
Promiennik CERATHERM 600-3 może być zastosowany zarówno w salach porodowych, jak i w oddziałach położniczych i intensywnej opieki noworodka oraz poradniach i przychodniach. Zawsze w tych miejscach i sytuacjach, kiedy istnienie ryzyko wychłodzenia temperatury ciała małego pacjenta, bądź konieczne jest zapewnienie mu przez jakiś okres czasu właściwej temperatury otoczenia.
Ogrzewacz noworodkowy z ceramicznym promiennikiem idealnie sprawdza się w praktyce pod względem optymalnego bezpieczeństwa dla pacjentów jak i ich opiekunów. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Bardzo dobra jakość wykonania urządzenia zapewnia możliwość wieloletniego użytkowania ogr

Funkcje

  • Promiennik CERATHERM 600-3
    wyposażony jest w 4 poziomy ogrzewania z możliwością programowania
  • spełnia wszystkie wymagania normy EN 60601-1-2

Emisja elektromagnetyczna urządzenia jest bardzo niska i nie ma wpływu na działanie urządzeń elektronicznych w najbliższym otoczeniu
Każdy rodzaj promieniowania wykraczający poza poziom bezpieczeństwa kontrolowany jest za pomocą alarmu załączanego co 15 minut.
Wbudowany czujnik LED w celu dodatkowej kontroli promieniowania.

Oświetlenie pacjenta i powierzchni roboczej

Za oświetlenie pacjenta odpowiada nowoczesna wydajna lampa LED, która w porównaniu z lampą halogenową ma następujące zalety:

  • odzwierciedla naturalne barwy i nie oślepia
  • brak promieniowania UV i promieniowania na podczerwień
  • dłuższa żywotność produktu
  • mniejsze zużycie energii

Oświetlenie można ustawić na dwóch poziomach jasności (ustawienia fabryczne: 20% i 100%) lub zgodnie z potrzebami w zakresie co 10%.
Włączanie i wyłączanie oświetlenia odbywa się bez poziomów, to znaczy za pomocą bezpośredniego przejścia, tak aby nie przeszkadzać pacjentowi.
Na „czuwaniu“ oświetlenie wyłącza się automatycznie. Jeśli przy włączonym oświetleniu przycisk oświetlenia nie jest używany przez 20 minut, oświetlenie wyłącza się automatycznie.